تعمیر کولر آبی , راهنمای کامل

چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 00:10

در حالتی‌که شما تا به اکنون تجربه نشستن در کنار یک دریاچه یا این که رودخانه را در یک روز گرم داشته باشید , می دانید وقتی که باد صورت شما‌را ناز و نوازش میدهد چه حس لذت‌بخشی از وزش باد در مرحله تن تولید می گردد : سرد , موج‌دار . این ضابطه کولرهای آبی رنگ است : به محض این‌که هوای داغ از تراز آب داخل کولر عبور مینماید , هوا گرمای خویش را از دست میدهد و از روش فرایند تبخیر خنک‌تر میشود ( فرآیندی که جذب گرما اسم دارااست ) . در مقاله راهنمای تعمیر کولر آبی رنگ با ما همراه باشید . 

این به عبارتی رسمی است که قادر است برای خنک کردن منزل شما با استعمال از وسیله‌ای به اسم کولر آبی رنگ به کار رود ; کولر آبی رنگ همینطور با اسم ” کولر باتلاق ” شناخته می‌گردد . در کولرهای آبی رنگ در روستای گرینوود , CO میتواند تحت عنوان جایگزینی برای یک تهویه مطبوع مرکزی استاندارد که از فرون به کار گیری می نماید ; مورد به کار گیری قرار گیرد . به خواسته کسب داده ها بیشتر درباره‌ی پتانسیل یک کولر آبی‌رنگ برای منزل شما , به راه‌حل‌های مو جود در برگه حیاتی مراجعه نمایید . از سال ۱۹۲۶ , ما کمک‌ کرده‌ایم تا خانه‌ها را با شایسته ترین فناوری‌های مو جود خنک نگه داریم و ما بالای خط خصوصی کولر‌های آبی رنگ ® Breezair را نصب کردیم . 

تعمیر کولر آبی 

کولر آبی چه کاری انجام می‌دهد؟ 

در ساده‌ترین مفهوم , یک کولر آبی رنگ دستگاهی است که دمای آب را کاهش میدهد و تراز آب را برای ورود هوا به منزل شما خنک می نماید . یک کولر آبی‌رنگ اکثر وقت ها بر بالای یک منزل قرار داده می‌َشود ; جایی که یک هواکش هوای گرم خارج را میکشد و آن را به یک سیستم تهویه انتقال میدهد . همانطوری که هوا از دربین یک کولر آبی رنگ عبور مینماید ; از روی یکسری از لایه‌های مرطوب می‌گذرد که‌این لایه‌ها به یک پمپ آب متصل‌اند که آنان را همواره مرطوب نگه میدارد . هوا به دلیل عبور از این لایه‌ها , گرمای خویش را از دست میدهد و بعد از آن خنک‌تر از پیشین به منزل وارد میشود و توان مکش به مراتب کمتری را نسبت به AC مشتق از کولر دارااست . این بدان معناست که منزل , هوای جدید خارج را به جای گردش به عبارتی هوای کهنه باطن اخذ می نماید ; همان طور که با یک دستگاه تهویه مطبوع معمولی این کار صورت میگیرد . کولرهای آبی‌رنگ Breezair کنونی سیستم‌های زهکشی توکار دارا‌هستند تا آب گرم را حذف نماید و سیستم را پاک نگه دارا هستند . این سیستم سبب ساز می‌َشود محافظت کولرهای Breezair آسان‌تر باشد و نسبت به بقیه کولرهای آبی رنگ نگرانی در باب مراقبت آن ها نیست . Breezair همینطور رئیس آب داراست تا کیفیت آب را تحقیق کند و ناخالصی‌ها را از سیستم حذف نماید که‌این فرمان موجب قدمت بیشتر سیستم میشود ( کمپانی Breezair , کولرهای خویش را به زمان ۲۴ سال! ضمانت می نماید ) . 

اشکالات احتمالی کولرهای آبی 

کولرهای آبی رنگ در تمامی جا و برای کلیه خانه‌ها کار نمی کنند . مثلا , با وجود اسم مستعار , این کولرهای باتلاقی در یک محیط مرطوب ( باتلاقی ) کار نمی‌کنند! رطوبت بالا اقتدار تبخیر داخل سیستم را کاهش میدهد ; بدین ترتیب این کولرها در آب و هوای کم آب خوب تر کار می‌نمایند . و چنانچه شما در زمینه‌ی تراز رطوبت در منزل خویش نگران می باشید ; پس یک کولر آبی‌رنگ ممکن نیست برای منزل شما مطلوب باشد . با اشخاص حرفه‌ای HVAC مشورت کردن فرمایید تا مشاهده کنید آیا یکی این سیستم‌ها ایده قابل قبولی برای نصب است . هر آن چیزی که موجب رضایت شما میشود ; ما در یک سیستم AC داریم که آن را ارائه خوا‌هیم بخشید ; حتی‌د‌ر تعمیر کولر آبی‌رنگ . 

کولرهای آبی 

کولرهای آبی رنگ گهگاه که تایم ها کولرهای باتلاقی نامیده می شوند ; خط مش دیگری برای خنک کردن هوا در آب و هوای گرم با رطوبت کم می باشند . در نواحی با رطوبت تحت , تبخیر آب به هوا یک وسیله ارگانیک و کارآمد از لحاظ مصرف انرژی را برای خنک کردن هوا آماده می‌نماید . کولرهای آبی رنگ که اکثر زمان ها کولرهای باتلاقی نامیده میگردند ; بر این اصول توکل دارا‌هستند : خنک کردن هوای بیرونی با عبور دادن آن از روی لایه‌های اشباع از آب , این فرمان سبب ساز میشود تا آب به طرف لایه‌ها تبخیر شود و گرمای خویش را از دست دهد . هوای خنک‌تر ۱۵ تا ۴۰ رتبه فارنهایت آنگاه به داخل منزل ساماندهی میگردد و هوای گرم‌تر را از روش پنجره‌ها به خارج هل می دهد . هنگامی که یک کولر آبی رنگ استارت به کار میکند , پنجره‌ها بایستی گشوده شوند تا هوای گرم باطن بیرون شود ; در سود , هوای گرم با هوای سرد شده جا‌به‌جا میگردد . برخلاف سیستم‌های مرکزی تهویه هوا که به عبارتی هوا را می گردانند ; کولرهای تبخیری یک جریان ثابتی از هوای جدید را داخل منزل ساخت میکنند . هزینه کولرهای آبی‌رنگ حدودا نیم برابر بیشتر از نصب سیستم مرکزی تهویه‌کننده هوا است و مصرف انرژی حدودا یک چهارم بیشتر است . با این وجود , آنها نسبت به تهویه‌کننده‌های هوا به مراقبت و حفظ بیشتری نیاز دارا‌هستند و آن‌ها صرفا برای نواحی با رطوبت ذیل مناسب‌اند . 

کالیبراسیون و انتخاب 

کولرهای آبی رنگ بر پایه ی فوت مکعب در هر دقیقه ( Cfm ) از هوا رده‌بندی می شوند که به منزل میرسانند . اکثری از مدل‌ها در محدوده ۳۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ Cfm می باشند . بسته به آب و هوا , پیشنهاد تولیدکنندگان گنجایش انتقال هوا کافی را برای ۲۰ تا ۴۰ درصد تغییر و تحول هوا در هر ساعت مهیا مینماید . این زمینه در تعمیر کولر آبی‌رنگ نیز نقش بسزایی داراست . 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.