لایروبی چاه چیست و چه کاربردی دارد؟

شنبه 25 فروردین 1397 ساعت 00:40

به احتمال فراوان شما نیز بارها واژه لایروبی چاه را شنیده اید و یا این که در گوگل هنگامی که در پی وبسایت کمپانی خدماتی می‌گردید , مقالاتی دراین مورد مقابل دیده شما قرار گرفته است و از آن دیده پوشی نموده اید , البته یکبار برای مدام میخواهید بدانید که لایروبی چاه چه میباشد و چه تاثیری داراست ؟ بعداز شما دعوت میکنیم که ادامه مقاله را به توجه مطالعه فرمایید تا بخوبی با این قضیه آشنا گردید . لایروبی چاه

لایروبی چاه امری مرسوم در موضوع کارها چاه می‌باشد و وسیع ترین مشکلات چاه ها به آسانی با لایروبی چاه حل شده و به وضعیت اولیه گشوده میشود . بایستی دقت داشته باشید که لایروبی چاه می بایست در حین مطلوب صورت پذیرد و در‌حالتی که چاه فاضلاب علیرغم تخلیه چاه به زودی مالامال می شود شاید که به لایروبی چاه نیاز داشته باشد . 

لایروبی چاه یکی‌از مهم ترین عملیات های منحصر چاه ها بوده که در آن قسمت های مختلفی از چاه را تطهیر کرده و چاه به طور بی نقص از هر نوع بوی نامطلوب و مواد زائد خالی شده و به مثل روز اولیه می شود . احتمال دارد شنیده باشید که لایروبی چاه به مثل زنده کردن چاه می باشد! که اما تعریف صدق است! چون لایه های فاظلاب که دارنده مواد زائد و بوی نامطلوب میباشند , در زمان سالیان سال به دیواره ها و کف چاه چسبیده و بر روی آن ها لایه های ضخیمی را تولید کرده اند . 

لایه های زائد ساخت شده سبب می‌شوند که آب بخوبی جذب نشده و سبب دوری از عمل چاه می شود . لایه های زائد منجر گرفتگی نفس چاه شده و می بایست هرچه سریعتر این موردها حذف و پاک سازی شوند . 

ممکن است این تعریف کوتاه نیز بتواند انگیزه مقاله را برساند : ( لایروبی چاه عبارت است از جداسازی لایه های زائد از دیواره ها و کف چاه ها ( 

لایروبی چاه به چه شکل انجام می شود؟ 

روش پاک سازی چاه بدین صورت است که بعد از تخلیه چاه یکی کارگران که اصطلاحا به آن‌ها خدمتکار لایروب می‌گویند وارد چاه شده و استارت به تراشیدن لایه های مازاد دیواره چاه می نماید , مستخدم لایروب به طور کامل مکلف است که همه لایه های مازاد را در دیواره ها و کف چاه تراشیده و از در بین پیروزشود . کارگران کمپانی فنی و خدماتی ستاره تهران روند لایروبی چاه را با کارگران زبده و آپ دیت ترین تجهیزات مکانیکی در کمترین زمان ممکن به سود خواهند رساند . 

مزیت های لایروبی چاه چه می‌باشد : 

لایروبی چاه مزیت های فراوان متعددی دارااست که در‌پی به تعدادی مدل آن اشاره میکنیم : 

جذب خوبتر فاضلاب 

پاک سازی بی نقص از مواد زائد 

از در بین رفتن بوی نامطلوب چاه 

جذب خوب تر آب 

دوری از پرشدن پر سرعت چاه 

خودداری از ریزش ساختمان 

دوری از ساخت نم در کف ساختمان 

آیا لایروبی چاه تاثیری در کارکرد آن خواهد داشت؟ 

لایروبی چاه تاثیر زیاد متعددی در تلاش چاه ها خواهد داشت , چون پس از اجرای عملیات لایروبی , چاه همانند روز اولیه خواهد بود و نظیر یک چاه نو حفر شده میباشد . یک کدام از علت های دارای اهمیت که بخش اعظمی عملیات لایروبی چاه را اجرا می نمایند ارتقاء عملکرد آن است , احتمالا برایتان جذاب باشد که بدانید درصورتی که یکبار لایروبی چاه را به طور بدون نقص انجام دهید , سبب ساز دوری از چند بار تخلیه چاه می شود . 

چه کسانی لایروبی چاه را انجام می دهند؟ 

لایروبی چاه یک کدام از عملیات های تخصصی است که می بایست همواره با لحاظ متخصص این فن صورت بپذیرد و شما می‌توانید از موسسه ها تخلیه چاه در این باره یاری بگیرید . کمپانی تخلیه چاه ستاره تهران روند لایروبی چاه را با استعمال از ابزارهای مکانیکی و نیروهای کارشناس اجرا می نماید . 

لایروبی چاه - تخلیه چاه - چرابایدچاه را لایروبی و تخلیه کرد؟ 

در حالتی‌که چاه فاضلاب شما مکررا مالامال می شود در تامل حفر چاه تازه نباشید . زیرا از حیث زمان و هزینه مقرون به صرفه نیست . با تخلیه چاه و لایروبی آن در وقت و هزینه خویش صرفه جویی فرمایید . 

لایروبی چیست؟ 

لایروبی در لغت در معنای جا به جایی سنگها و خاک ها و مواد مازاد در چاه ها که سبب ساز گرفتگی آن میشوند میباشد . 

چاه چه زمان نیازمند لایروبی و تخلیه است؟ 

چاه فاضلاب که در بیشتر ساختمان ها و منازل به طور معمول موجود هست از جور جذبی ( چاه جذبی ) میباشند . 

چاه های جذبی به سه دسته تقسیم میشوند : 

چاه جذبی از سه بخش ذیل ساخته شده شده‌است . 

چاه جذبی گلدونی 

به دهانه چاه که صورت گلدون داشته ( مخروطی یا این که قیفی ) گلدونی گویندو در واقع گلدونی محل گردآوری فاضلاب و استقرار انتهای لوله های فاضلاب و وظیفه ساماندهی فاضلاب به چاه را داراست . 

چاه جذبی میله ای 

گلوه به قطر ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر که تا تراز لایه نفوذ پذیر خاک عمق داشته را میله گویند . ولی خوبتر است جهت کاهش اثرات منفی حفر چاه بر بنا ساختمان , همواره دست کم عمق میله ۶ متر باشد . 

چاه جذبی انباره ای 

مخزن گنبدی صورت چاه که در لایه نفوذ پذیر خاک حفر می‌گردد را گویند ووظیفه چاه انباره گردآوری فضولات وجداسازی آب از فاضلاب به وسیله نشت در لایه های نفوذ پذیر خاک هست . 

برای مطالعه بیشتر در زمینه ی گونه های چاه ها می توانید به نصیب گونه های متعدد چاه های فاضلاب رجوع‌نمایید . 

چرا چاه را می بایست لایروبی کرد؟ 

چاه های جذبی نیازمند زمینی با مال خاک مطلوب برای دفع آب و فاضلاب می‌باشند . آب و فاضلاب درون چاه بایستی بوسیله زمین جذب شود تا چاه فعالیت خویش را به صدق انجام دهد . در صورتیکه محصول زمین و خاک چاه مطلوب نباشد آب و فاضلاب باطن چاه جذب نمی‌شود و در این حالت چاه زود خیس از زمان معمولی مالامال شده و سرریز میشود و این زمان است که چاه نیازمند لایروبی و تخلیه می شود . 


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.