انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی و مزایای معایب آنها

دوشنبه 27 فروردین 1397 ساعت 16:03

دستشویی خارجی ها هریک از یک مدل سیستم تخلیه به کار گیری می نمایند که دارنده مزایا و معایب گوناگونی می‌باشند . این سیستم ها هریک دارنده خصوصیت های منحصر به فرد به شخصی هستند . از انجایی که نقص‌ هدر رفت آب سرویس بهداشتی خارجی در معضل آب دوچندان حیاتی است پس گزینش یک سرویس بهداشتی خارجی و گزینش یک سیستم تخلیه ی مطلوب به صرفه جویی در مصرف آب یاری خواهد نمود . خدمات توالت فرنگی

سیستم تخلیه ریزشی یا این که Wash Down Flushing System : 

درین سیستم تخلیه , آب از باطن مخزن به حاشیه های درونی کاسه سرویس بهداشتی خارجی روانه می شود و آن گاه از ترک هایی که که باطن کاسه سرویس بهداشتی خارجی درنظرگرفته شده گردیده اند , در سمت تحت ریزش پیدا می نمایند و فعالیت شستشو از بالا و از حاشیه های خارجی در راستای زیر انجام می شود . عیب این سیستم تخلیه در آنست که حجم آب مصرفی آن نسبتا بالا است . 

سیستم تخلیه گردابی یا این که Vortex Flushing System : 

درین سیستم تخلیه آب از درون مخزن سرویس بهداشتی خارجی به باطن بدنه نشیمنگاه جهت دهی و از آنجا وارد کاسه خارجی می شود و با فعالیت چرخش که به طور گردابی هست کار تخلیه انجام می شود . حجم آب مصرفی و زمان تخلیه در سیستم گردابی از سیستم ریزشی بیشتر میباشد البته میزان صدا ساخت شده در هنگام تخلیه از سیستم ریزشی کمتر است . 

سیستم تخلیه واترجت یا این که Water Jet Flushing System : 

این سیستم تخلیه از جدیدترین سیستم های تخلیه است که از طریق شوتینگ به کارگیری می نماید . در‌این سیستم علاوه بر دارا بودن ترک های سیستم ریزشی , آب از روش کانالی به شوتینگی که در عمق کاسه قرار داده شده‌است , سوق‌دهی می شود و بعد فعالیت تخلیه با فشار انجام می شود . به عبارت دیگر این سیستم از سیستم تخلیه ریزشی برای شستشوی کاسه سرویس بهداشتی خارجی و از سیستم شوتینگ یا این که پرتاب برای تخلیه بی نقص سرویس بهداشتی خارجی به کارگیری می نماید . حجم آب مصرفی و زمان مایحتاج برای تخلیه درین سیستم کمتر از نوع های پیشین است . علاوه بر اینها صدای کم در هنگام تخلیه از مزیت های دیگر این گونه سیستم میباشد . سیستم های شوتینگ دار معمولا از مکانیزم تخلیه دو روزگار به کار گیری می نمایند . 

سیستم تخلیه توربوجتTurbo Jet Flushing System : 

این سیستم تخلیه هم همانند سیستم تخلیه واترجت از مکانیزم شوتینگ یا این که پرتاب منفعت میگیرد . تفاوت سیستم تخلیه توربوجت با سیستم تخلیه واترجت در مکانیزیم شستشوی کاسه دستشویی خارجی هست . همان گونه که گفتیم در سیستم واترجت شستشوی کاسه دستشویی خارجی همانند سیستم ریزشی انجام می شود البته در سیستم توربوجت علاوه بر سیستم شوتینگی که در کف سرویس بهداشتی خارجی درنظرگرفته شده شده‌است برفراز کاسه هم دو سیستم شوتینگ دیگر قرار داده شده‌است که سبب می شود کار تخلیه در زمان زمان کمتر و با مصرف آب کمتر در مقایسه با دیگر دسته ها صورت بپذیرد . 

آکس تخلیه : 

نکته دیگری که در هنگام گزینش دستشویی خارجی می بایست به آن دقت کرد , آکس تخلیه یا این که آکس دستشویی خارجی هست . به مسافت دیواری که نصیب پشت خارجی به آن قرار میگیرد تا راس لوله فاضلاب , آکس تخلیه گفته می شود . در هنگام خرید دستشویی خارجی می بایست این میزان را مورد‌علاقه داشته باشید . فرض نمائید که محل متبوع شما برای نصب دستشویی خارجی 28 سانتیمتر باشد , در اینصورت شما دستشویی خارجی هایی را می‌توانید گزینش فرمایید که آکس تخلیه آن ها از کمتر از 28 سانتیمتر باشند . 

سیستم فلاش : 

سیستم فلاش سرویس بهداشتی خارجی بیان کنده میزان حجم تخلیه آب می‌باشد . سرویس بهداشتی خارجی هایی که مجهز به سیستم فلاش دو روزگار میباشند در واقع کار کشته خواهند بود که در هنگام تخلیه آب , حجم آب تخلیه شده را به دو صورت کم حجم و لبریز حجم تخلیه نمایند . 

بیده یا این که خویش شور : 

دستشویی خارجی هایی که دارنده سیستم خویش شور یا این که بیده می باشند داخل کاسه آن‌ها شیر آبی رنگ جهت شستشو قرار داده شده‌است . بعضا از گونه های سرویس بهداشتی خارجی جانور در بازار دارنده دو جور بیده دار و سوای بیده می‌باشند که در هنگام خرید بایستی بدین این داستان اعتنا داشته باشید . 

تعمیر لوله های فاضلاب 

ردوبدل لوله کشی فاضلاب های دیرین که بعد از گذشت یک‌سری سال مبتلا پارگی میشوند الزامیست . چون در صورت تعمیر نشدن مشکلات متعددی اعم از هدر رفت آب و نم زدن ساختمان را درپی خواهند داشت . 

بده بستان لوله کشی فاضلاب 

در صورت پیدایش این مشکلات از کمپانی هایی که بضاعت و توان تجدید بنا , تعمیر یا این که بده بستان لوله کشی فاضلاب دارا هستند , تقاضای سرویس ها رسانی فرمایید . یافتن اشکالات سیستم لوله کشی نیاز به اعتنا کافی و استعمال از دستگاه های مطلوب داراست . اعم از دستگاههای پرکاربرد که متخصص ها برای تشخیص محل نشتی به فعالیت می‌برند دستگاه نشت یاب می‌باشد . 

سرویس ها تعمیر , نوسازی یا این که ردوبدل لوله کشی فاضلاب 

سیستم لوله کشی فاضلاب دربرگیرنده تیم ی از سیستم هایی مختلفی میباشد که در ساختمان بکار رفته است . این سیستم مشتمل بر لوله کشی آشپزخانه , خزینه و دستشویی , تخلیه آب پشت بام , اتصالات و انشعابات به چاه فاضلاب است . 

خدماتی که برای تعمیرات , نوسازی یا این که فعال سازی سیستم های متفاوت ساختمان بکار برده می شود مشتمل بر : نصب سیفون آشپزخانه و دستشویی , تعمیرات سیفون آشپزخانه و سرویس بهداشتی خارجی یا این که اهل ایران , تجدید بنا لوله کشی سرویس بهداشتی و خزینه , نصب لوله های فاضلاب سوئیت , تعمیرات یا این که بده بستان لوله کشی فاضلاب ساختمان کهنه و… میباشد . 

رفع گرفتگی لوله های فاضلاب : 

از سایر خدماتی که در کنار بده بستان لوله کشی فاضلاب به وسیله موسسه ها لوله بازکنی ارائه می شود رفع گرفتگی لوله ای گوناگون فاضلاب است . گرفتگی های لوله ی فاضلاب در ساختمان های دیرین به دلیل رسوب ذرات جامد در لوله ها صورت می‌دهد . این حادثه بیشتر در لوله های چدنی سبب پیدایش ایراد می شود چون این لوله ها به دلیل تماس گرفتن زودتر مبتلا رسوب می‌شوند . از این رو این لوله ها بیشتر نیاز به سرویس ها لوله بازکنی خواهند داشت . از دستگاه هایی که موسسه ها لوله بازکنی و سرویس ها تعمیر لوله فاضلاب برای رفع گرفتگی بکار میبرند


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.