پیشرفت ۹۰ درصدی درخت کاری حاشیه بزرگ راه خلیج فارس

پنج‌شنبه 30 فروردین 1397 ساعت 00:52
 نائب رئیس سرویس ها شهری شهرداری تهران از ترقی ۹۰ درصدی درخت کاری لبه بزرگراه خلیج عجم حدفاصل فرودگاه امام ( ره ) تا بزرگ راه آزادگان خبر اعطا کرد و اعلام‌کرد : این پروژه تا پایان اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید . 
به نقل از خبرگزاری مهر , مجتبی یزدانی با اعلام این مقاله اعلام کرد : کل مسیر درخت کاری لبه بزرگ راه خلیج عجم حد فاصل فرودگاه امام ( ره ) تا بزرگ راه آزادگان ( عرصه مجاهدت ) ۳۰ کیلومتر است که به دو نصیب تقسیم می شود . از فرودگاه امام خمینی تا عوارضی به ارتفاع ۲۰ کیلومتر و از عوارضی تا بزرگ راه آزادگان ( عرصه مجاهدت ) به طول۱۰ کیلومتر است . حمل نخاله در شرق تهران
یزدانی به‌دنبال تصریح کرد : در لبه مسیر رفت عوارضی به فرودگاه به جهت رعایت اطراف بزرگ راه و وجود خط متروی فرودگاه فضای کاشت وجود نداشته , البته نخاله برداری , تسطیح و پاک سازی از ضایعات در کل مسیر کناره انجام یافته شده‌است . همینطور در انتهای مسیر , نرسیده به راستگرد به فرودگاه میدان ای قابلیت و امکان کاشت داشته و می توان حدود ۲ . ۰۰۰ اصله درخت غرس نمود که‌این مبادرت در فرمان فعالیت قرار گرفته است . 
او به کناره مسیر رجوع و برگشت , فرودگاه به عوارضی اشاره نمود و اعلام‌کرد : در زمان مسیر ( ۲۰ کیلومتر ) , حدود ۱۶ کیلومتر آن همه عملیات فراهم سازی میدان مشتمل بر نخاله برداری , علف زنی و تسطیح و حدود ۱۵ کیلومتر از آن به تعداد ۱۶۰۰۰ گودال هم گودال زنی صورت گرفته شده‌است و تعداد ۱۱۵۰۰ اصله درخت هم غرس شده‌است . 
یزدانی به دنبال با اشاره به‌این اینکه مسیر عوارضی تا بزرگ راه آزادگان ۱۰ کیلومتر می‌باشد , ذکر کرد : کل ارتفاع مسیر با محاسبه رفت و رجوع ۲۰ کیلومتر میباشد و کاملا ( عملیات به زراعی و واکاری ۲۵۰۰ اصله درخت ) بوسیله شهرداری حوزه‌ ۱۹ صورت گرفته شده‌است . 
نائب رئیس سرویس ها شهری شهرداری تهران در پی اعلام کرد : پروژه درخت کاری کناره بزرگراه خلیج عجم حد فاصل فرودگاه امام ( ره ) تا بزرگ راه آزادگان ( عرصه مجاهدت ) تا به امروز ۹۰ درصد ترقی داشته است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان اردیبهشت به پایان خواهد رسید . 
به گفته یزدانی آب پاشی درختان غرس شده در حین این مسیرها آب پاشی پایین فشار است . 
مهیا سازی مصلی امام خمینی ( ره ) برای برگزاری نمایشگاه 
شهر‌دار حیطه ۷ از اجرای اقدامات گسترده این ناحیه به خواسته فراهم سازی مصلی امام خمینی ( ره ) برای برگزاری نمایشگاه کتاب خبر اعطا کرد . 
به نقل از خبرگزاری مهر , سمیه حاجوی با اعلام این مقاله افزود : تمیز کاری محوطه داخلی مصلی و جمع‌آوری نخاله و ضایعات به طور روزمره و پاک سازی اعم از اقدامات این ناحیه در مصلی امام خمینی ( ره ) است . 
او با اعلام این‌ مقاله که وانت‌های جمع‌آوری پسماند کم آب - صفحه و برنامه کودک در محل نمایشگاه بومی خواهند شد , تصریح کرد : کارگران سرویس ها شهری ناحیه برای شست و رفت تیم , در بخش‌های گوناگون نمایشگاه حضور خواهند داشت . 
به گفته شهر‌دار حوزه‌ ۷ شستشو رده ویژه میهمان های فرنگی , معابر , المان ها و نرده های ترافیکی , رنگ‌آمیزی و شستشوی المانها و جداول , لایروبی کانالها و مسیلها , تخلیه مخازن , حفر چاه به مراد گردآوری آب های سطحی و رسیدگی به فضای سبز از سایر فعالیت‌هایی است که شهرداری حوزه‌ در امر عمل قرار داده است . 
او در پایان یادآور شد : هماهنگ شدن با اتوبوسرانی و تاکسیرانی جهت استقرار اتوبوس و آژانس به خواسته نقل وانتقال مسافران به میادین کلیدی شهر , بهسازی و نوسازی تابلوهای معابر اطراف مصلی امام خمینی ( ره ) , لکه گیری آسفالت , خط کشی معابر کلیدی از سایر کار هایی است که بوسیله این حوزه‌ اجرا خواهد شد . 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.