روند شهرسازی در یزد مدیریت شود/ساخت خانه‌هایی بر روی تلی از نخاله

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 ساعت 11:49

یزد ـ عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یزد بر لزوم مدیر بر فرآیند شهرسازی اظهار کرد : در صورتیکه این مورد رئیس نشود هر روز شاهد ارتقاء محرومیت در بخش ها متفاوت استان یزد خوا‌هیم بود . حمل نخاله غرب تهران

به نقل از خبر نگار مهر , سیدمحمدرضا مدرسی در گردهمایی علنی شورای شهر یزد اظهار داشت : بسط سکونتگاه های غیر رسمی در بخشها کناره ای شهر , هر روز بر میزان محرومیت های این بخشها می‌افزاید و بایستی برای رفع مشکلات این بخش ها راه‌حل اندیشی کرد . 

او با تاکید بر لزوم مدیر رئیس بر پروسه شهرسازی در یزد تیتر کرد : در صورتی‌که حالت به همین نحو پیش برود , عمل های ساخت و ساز غیرمجاز در یزد هر روز ارتقاء بیشتری پیدا می نماید . 

مدرسی تیتر کرد : در مناطقی از شهر یزد اعم از حسن آباد , منزل ها بر روی تلی از نخاله ساختمانی درست شده گردیده اند که‌این دستور خطرها بخش اعظمی را درپی داراست چون هیچ یک از استانداردهای ضروری راجع‌به ساختمان سازی درین ساختمانها حیث نشده است . 

او خاطرنشان کرد : اکثری از این منزل ها چه بسا برای گذران معاش , آب و برق و گاز مایحتاج خویش را از منازل همسایه ها گرفته اند که‌این فرمان هم خویش معضلاتی در‌پی داراست . 

مدرسی تصریح کرد : این‌شیوه از معاش , نقط ی اوج فقر و محرومیت است و به لحاظ میرسد هرچه این بخشها گسترده خیس شوند و سرویس رسانی به آن‌ها صورت نگیرد , محرومیت هم در آن ها بیشتر می شود . 

او اظهار کرد : این محلات در هر مورد صورت گرفته و جمعیت اکثری در آن ها بومی می‌باشند و بایستی ضمن این‌که از ساخت و ساز غیرمجاز و بسط این بخشها به صورت دور از شوخی خودداری می شود , به ساکنان فعلی سرویس رسانی صورت گیرد . 


عملیات تطهیر و گردآوری نخاله های ساختمانی در شهرکرد آغاز شد 

شهرکرد - شهر دار شهرکرد از آغاز عملیات پاک سازی و گردآوری نخاله های ساختمانی در نقاط متفاوت این شهر خبر بخشید . 

به نقل از خبرگزاری مهر به گزارش رابطه ها همگانی شهرداری شهرکرد , نورالله غلامیان دهکردی با اشاره به تخلیه غیر مجاز ضایعات و نخاله های ساختمانی در معابر و کناره شهر , اظهار داشت : بیش تر از ۵۰ هزار بدن نخاله ساختمانی که به طور غیر مجاز تخلیه گردیده اند در هم اکنون گردآوری است . 

او اظهار‌کرد : طبق ماده ۱۶ ضابطه رئیس پسماند , تخلیه و ریختن هرگونه آشغال ونخاله های ساختمانی از سمت خلاف کاران در کناره , نزدیک شهرها و در بخش ها مشخص و معلوم نشده شهرداری جرم بوده و با خلاف کاران برخورد قضایی می شود . 

شهر‌دار شهرکرد خاطرنشان کرد : شهروندان از ریختن هرگونه ضایعات و نخاله های ساختمانی در معابر و اطراف شهر جلوگیری نمایند . 


جمع‌آوری نخاله‌های رها شده در مرحله محله ها جنوبی شهر بوشهر 

بوشهر - قیم شهرداری حیطه دو بوشهر از جمع‌آوری نخاله‌های رها شده در تراز محله ها جنوبی شهر بوشهر خبر بخشید . 

به نقل از خبرگزاری مهر به گزارش ارتباط ها همگانی شهرداری بندر بوشهر , آرمین پژمان الهی اظهار داشت : گردآوری نخاله‌های رها شده در تراز محله ها جنوبی و همینطور تطهیر و تسطیح زمین ها متبوع به صورت ویژه در امر عمل شهرداری حوزه‌ دو قراردارد . 

او افزود : با اعتنا به حالت فیزیکی مختص محله ها بنا شده در حیطه دو , به واسطه وجود زمین های گوناگون بایر و موات , خاک و نخاله‌های رها شده متعددی در آن محله ها مشاهده می گردد . 

پژمان‌الهی ادامه اعطا کرد : اجرای این طرح یکی مطالبات حیاتی شهروندان بومی در بخش ها جنوبی شهر بوده به‌طوری‌که تاکنون ۲ هزار و ۱۸۰ خدمت کامیون خاک و نخاله از مرحله محله ها مذکور گردآوری شده‌است . 

به نقل از خبرگزاری مهر , شهرداری ناحیه دو در کنار فعالیت‌های متعدد خویش به صورت همیشگی طرح جمع‌آوری نخاله‌های رها شده را با همیاری اداره رئیس پسماند به تراز اجرا درآورده است که‌این مبادرت موجب رضایت مندی مردمان بومی محله ها جنوبی شهر بوشهر شده‌است . 


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.