بازسازی چاه کهنه

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 22:19

زمان یک کدام از عارضه ها حیاتی در کهنه شدن چاه و از در میان رفتن عملکرد چاه هست . بخش اعظم منازل دیرین در تهران دارنده چاه فرسوده میباشند . با گذشت زمان چاه دیگر مثل روز اولیه حجم کافی را برای دفع فاضلاب ندارد . ولی فقط ارتفاع قدمت چاه منجر فرسودگی آن نمی‌شود . از سایر دلایلی که موجب کهنه شدن چاه می شود شیوه ی محافظت از چاه است . چاه هرچند سال یک توشه نیاز به بررسی و رسیدگی دارااست . بررسی موقعیت چاه فاضلاب و همت آن قادر است ارتفاع قدمت چاه فاضلاب را ارتقا دهد . چاه های فاضلاب کهنه و سابق دوران هاست که مورد بررسی متخصص ها در سرویس ها تخلیه چاه لایروبی چاه فاضلاب قرار نگرفته اند . 

لبریز بودن چاه های فاضلاب از مهم ترین عارضه ها کاهش ارتفاع قدمت چاه است . ماندن فاضلاب در طولانی بازه زمانی عوارضی را برای برای چاه به‌دنبال دارااست که در غایت موجب فرسودگی چاه می شود . درصورتی که بررسی های واجب جهت تخلیه چاه و موقعیت چاه فاضلاب به موقع انجام گیرد دیگر چاه به تخریب نیاز نخواهد داشت . 

پروسه نوسازی چاه فاضلاب : 

اولی سطح ی مرمت چاه فاضلاب بررسی حالت چاه فاضلاب است . در بعضا موردها چاه فاضلاب با کمترین فساد مجدد مثل روز نخستین می شود و بعضی مورد ها دیگر دیواره های چاه رطوبت گرفته اند و نیاز به تخریب و کول گذاری دارا هستند . برای بررسی موقعیت دیواره های چاه , ابتدا می بایست چاه فاضلاب را کاملا تخلیه کرد . تخلیه چاه فوری فاضلاب بوسیله تانکر های مکنده , پمپ کفکش و لجن کش و با نیروهای ماهر انجام میگیرد . در تراز ی آن‌گاه نیروی کارشناس تجدید بنا چاه فرسوده به داخل چاه رفته و با بررسی شرایط چاه فاضلاب شایسته ترین تصمیم را برای جدید کردن چاه می‌گیرد . تازه کردن چاه فاضلاب در اکثری از موردها نیاز به تخریب نداشته و با لایروبی چاه فاضلاب می توان مجدد چاه را احیا کرد . عملیات بازسازی چاه هم از اهمیت متعددی برخوردار‌است . چون چگونگی انجام این فعالیت می توان در فیض فعالیت تاثیر داشته باشد پس برای انجام این عمل از نیروهای کارشناس و باسابقه استعمال فرمایید .  حفر چاه

از پروسه اصلی در هنگام نوسازی چاه فرسوده لایروبی آن میباشد . لایروبی چاه کهنه به معنای جداکردن و رسوب زدایی لایه های دشوار در کف و دیواره های چاه است . این لایه های از ورود آب فاضلاب به زمین خودداری کرده و مالامال شدن های متمادی چاه فاضلاب را باعث میگردند . 

از طریق های متداول مرمت چاه فرسوده کول گذاری و طوقه چینی چاه هست . کول چاه از متاع های مختلفی تشکیل شده و با قرار گیری در چاه فاضلاب سبب ساز جدید شدن چاه کهنه میشوند . 

اهمیت تجدید بنا چاه فرسوده : 

حفر دوباره چاه فاضلاب مخارج متعددی را مشتمل بر می شود . از این رو احیاکردن چاه کهنه میتواند مقرون به صرفه خیس باشد . 

از سایر دلایلی که اهمیت تبدیل چاه دیرین به چاه تازه را لبریز رنگتر می نماید آمار ریزش چاه فرسوده می‌باشد . چاه های فرسوده به دلیل آن که دیواره های اطراف خویش را در گیر زخم و سستی می نماید میتواند خطرآفرین باشد . ناپایداری چاه های لبریز بیشتر و جراحت آن دور از شوخی خیس است . پس با اقدامی به موقع برای تخلیه چاه فاضلاب و تجدید بنا چاه های کهنه از پیدایش حادثه ها ناراحت کننده پرهیز کنید . 


برچسب‌ها: حفر چاه، حفاری، حفاری چاه
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.