چگونه ترکیدگی لوله را بدون نیاز به دستگاه تشخیص دهیم؟

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 ساعت 00:50
نشت های حاصل از لوله ها , امکانات لوله کشی و اتصالات , منابع بخش اعظم اتلاف آب در اکثری از منازل میباشند . تحقیقات نشان داده است که هر منزل معمولی میتواند دربین 2000 تا 20000 گالن ( 7 . 6 الی 76 متر مکعب ) آب را در هر سال به خاطر نشت هدر بدهد . بعضی از نشت ها نظیر شیری که چکه می نماید و نشت آبگرم کن ها آشکارند . متاسفانه به خاطر مخفی ماندن مرجع اکثری از نشت ها , آن‌ها برای سال‌ها شناسایی نشده باقی می‌مانند .  نشت یابی لوله
کنتور کلیدی منزل تان را برای نشت در دست گرفتن فرمایید . 
نشت های بزرگتر و یا این که ترکیبی از نشت های کوچک در اکثر اوقات موردها به وسیله کنتور آب شما قابل شناسایی میباشد . با به کارگیری از کنتور آب , شما توانمند خواهید بود که طی قدم های پایین , در دست گرفتن بی آلایش نشت را انجام دهید . 
1 - اطمینان پیدا نمایید که همگی شیرهای آب باطن و خارج خانه بسته می‌باشند . این تست بایستی زمانی صورت پذیرد که امکانات خودکار آب از قبیل در اختیار گرفتن کننده های آب پاشی و خودرو های لباسشویی و ظرفشویی در حالا استعمال نیستند . 
2 - رقم کنتور آب را ثبت کرده و پانزده دقیقه درانتظار بمانید . مراقب باشید که درین زمان کسی از آب به کارگیری نکند . 
3 - مجدد عدد کنتور تلاوت شده را ثبت فرمایید . در حالتی‌که در طول تست عدد کنتور مصرف آب را نشان دهد , احتمال دارد نشتی در کار باشد . اطمینان پیدا فرمایید که آب مورد به کارگیری به خاطر کابردهای کوچکی همچون صافی و قابل انعطاف کننده آب و یا این که مرطوب کننده کل منزل نیست . 
تست کنتور صرفا نشت های بزرگ را نشان میدهد . با این تست شما نمی توانید نشت های کوچک باطن منزل تان را تشخیص بدهید . حتی‌د‌ر هنگام تشخیص نشت , تست قدرتمند نیست جایی که نشتی پیش آمده را ردیابی کند . برای ردیابی و انتخاب شرایط کلیه نشت های اساسی , بررسی های بیشتری واجب است . 
نشت های لوله انتقال آب 
بعضی وقتها نشت های دربین کنتور و منزل در لوله انتقال آب است . این نشت ها اکثر وقت ها نقص‌ شناسایی می گردند چون لوله انتقال معمولا حداقل 90 سانتیمتر پایین زمین است . گاهی اوقات نشت آب در حین لوله تکان می نماید و به کنتور بر میگردد . در صورتیکه محیط کنتور شما آب دارااست و این آب به خاطر بارندگی و یا این که آب پاشی نیست , شاید بر نشت لوله انتقال آب دلالت کند . نقطه همگانی دیگر نشتی آب احتمال دارد جایی باشد که لوله انتقال بالای زمین میاید و یا این که وارد منزل می‌شود . در حالتی که خاک این جاها مستمرا نمناک باشد , احتمال دارد بر وجود نشتی دلالت کند . در وضعیت های نشت شدید , معمولا مستقیما بر بالای مسیر لوله پایین زمینی , آب به طرف مرحله زمین نشت می نماید . اکثر زمان ها رفع نشتی در میان کنتور و منزل از وظیفه‌های میزبان شناخته می شود و هم اکنون آنکه رفع نشت کنتور و یا این که لوله اساسی که به کنتور می‌آید در حوزه وظیفه‌های اداره آب به اکانت میاید . قبلی از کوشش برای تعمیر لوله انتقال آب بایستی با اداره آب تماس حاصل نمود . درصورتی که مسئول رفع نشت صاحب خانه باشد , کار را بایستی به لوله کشی ماهر سپرد . کوشش برای این تعمیر هیچ وقت نباید به وسیله صاحب خانه صورت گیرد . 
نشت های شیر , دوش و وان 
نشت های شیر عموما حادثه می‌افتند و تعمیر آن‌ها بی آلایش است . چکه کردن آهسته شیر چنانچه چه بسا هر دو ثانیه یک توشه روی دهد , در هر سال 1000 گالن و یا این که 3 . 7 متر مکعب آب را هدر میدهد . تعمیرات , نیازمند رفع نشتی بر حسب جور شیر می‌باشند و در منزل ها عموما 4 گونه شیر موجود است : شیر تراکمی , اشکال توپی , گونه های کارتریجی و دیسک های سرامیکی . هر گونه شیری روش تعمیر مخصوص خویش را دارااست . در شرایطی‌که شما با ابزارها آشنا میباشید و تعمیرات کوچک منزل تان را به انجام می‌رسانید , کار کشته خواهید بود که تعمیر نشت های کوچک شیرها را خودتان صورت دهید . 
نشت های سرویس بهداشتی 
سرویس بهداشتی ها از همگانی ترین منابع نشت آب منزل ها می باشند و معمولا به خاطر این‌که نشت های آن‌ها اکثر زمان ها سکوت و بیرون از حوزه مشاهده کرد میباشند , مورد دقت قرار نمی گیرند . تحقیقات نشان داده که 20 تا 35 درصد دستشویی ها تا درجاتی نشتی دارا هستند . نشت های بزرگ دستشویی در وقتی که در عدم استعمال از دستشویی , صدای شر شر یا این که هیس می‌آید قابل تشخیص است . 
برای جستجوی نشت , درپوش سرویس بهداشتی را بردارید و مکانیزم آبریزش آن را بازرسی فرمائید . تراز آب مخزن نباید فراتر از یک اینچ پایین بالای لوله سرریز باشد . درصورتی که مرحله آب خیلی فراتر از لوله سرریز باشد , آب به آرامی به درون لوله سرریز نشت می نماید و از زهکش تحت میرود . اختلال یکی سه مورد پایین است : 1 - تراز آب , روی خیلی بالا تهیه شده‌است . 2 - شناور مصدوم و شیر پرکننده آب را جدا نمی‌کند . 3 - شیر لبریز کننده ( تجهیز شده با توپی ) پوسیده شده و نیاز به جایگزینی داراست . 
جایگزینی یک شیر معلق ( فلپر ) 
شما میتوانید تست بی آلایش رنگ را برای در دست گرفتن نشت شیر معلق ( فلپر ) انجام دهید . از قرص های رنگی استعمال نمایید و یا این که دو قطره غذای رنگ دهنده در باطن مخزن آب بریزید تا به آب رنگ بدهید . در شرایطی‌که آب رنگی پس از 15 دقیقه در کاسه سرویس بهداشتی ظواهر شد , شیر معلق ( فلپر ) نشتی داراست . نشت ها زمانی ساخت میگردند که شیرهای معلق ( فلپر ) پوشش آب بند را تولید نمی‌کنند . این عدم پوشش به چند علت پیش میاید : الف - گیر زنجیره به شیر اذن نمی دهد که به طور کامل روی نشیمن گاه شیر بنشیند . ب - نشیمن گاه شیر پوسیده است . ج - شیر پوسیده شده و یا این که تاب برداشته است . پوسیدگی شیر به مراتب محتمل خیس است و این شیر براحتی قابلیت و امکان بده بستان دارااست . 
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.