انواع مختلف کولر گازی

پنج‌شنبه 10 اسفند 1396 ساعت 11:30

کولرهای گازی انواع مختلفی دارند : 

- کولرهای یک تکه یا این که پنجره ای 

- کولرهای دو تکه ( اسپلیت ) 

- کولرهای پرتابل ( قابل حمل ) 

- کولرهای ایستاده 

سرویس های دوره ای کولر گازی 

احتمالا خیلی از مردمان به دلیل مشغله فراوان و یا این که هزینه خدمت کولر های گازی عملا تا زمان فساد و خاموش شدن دستگاه های کولر گازی هرگز به خدمت آن فکر نکنند و این کار را فقط هزینه ای بی ادله بدانند . 

کلیه اسباب و اثاث و خودرو آلات مکانیکی به خدمت های عصر ای نیاز دارا هستند احتمال دارد معمولی ترین نمونه در این باره اتومبیل شما باشد در‌حالتی که در طول مقرر و مطلوب خدمت های موردنیاز انجام نگردد عملا قدمت اتومبیل کوتاه شده و هزینه تعمیرات آن زیاد مضاعف خواهد شد . 

درصورتی که کولر های گازی خدمت نشوند به دلیل کثیفی , عملا برهه زمانی زمان بیشتری را جهت خنک نمودن محیط صرف مینمایند این قضیه در وهله نخستین سبب ارتقاء مصرف برق و هزینه پرداختی آن می شود . 

رمز انجام بدلیل کارکرد مضاعف کمپرسور و ارتقاء آمپر مصرفی ممکن است موفقیت دستگاه , سیم کشی و چه بسا کمپرسور زخم بدون شوخی و غیر قابل جبرانی ببیند این مورد می‌تواند برای شما هزینه گزاف تعمیرات را در ادامه داشته باشد . همینطور دوران زمان بیشتری با خاطری سهل وآسان از هوای مطبوع دستگاه خویش لذت ببرید 

کلیه تکنسینهای این راءس به طور ماهانه در کلاسهای آموزشی مربوط به تعمیر اسباب سرمایشی کمپانی کرده و داده ها همه تکنسینها آپ دیت می‌باشد . 

تعمیر کولر گازی , تعمیرات کولر گازی

در شرایطی که شما نیز جزء افرادی می‌باشید که از کولر گازی به کار گیری می‌کنید احتمالا با ایراد و فساد در کولر گازی خویش مواجه گردید و شاید بخواهید خودتان دست به تعمیر کولر گازی بزنید . درین مقاله سعی در این است که به بعضا از مشکلات و عیوب متداول در کولر گازی بپردازیم 

در دنیای روز جاری کولرهای آبی رنگ جای خویش را به کولر های گازی داده اند و از آن‌ها برای گرمایش و سرمایش در مکان های متعدد به کارگیری می نمایند و تهویه مطبوعی را ساخت می نمایند . 

مطرح ترین اجزای کولر گازی دربرگیرنده کمپرسور , کندانسور , شیر انبساط و اواپراتور است . 

انواع کولر گازی : 

کولرهای گازی از دید دسته , صورت , مقدار و کاربرد به اشکال مختلفی تقسیم میشوند که درین مقاله به معرفی پرکاربردترین آن ها میپردازیم . 

اسپلیت دیواری 

کولر گازی دیواری از ۲ نصیب تشکیل می شود که پنل آن در درون ساختمان و کمپرسور در نصیب فرنگی ساختمان نصب می شود که با این کار از ورود راز و صدای کمپرسور به درون ساختمان پرهیز می شود 

کولر گازی ایستاده 

نظیر اسپلیت دیواری می‌باشد و به دلیل جور پباده سازی داخلی آن و گنجایش بالای آن برای مکان های همگانی و تالار های بزرگ استعمال میشوند . 

کولر گازی پنجره ای 

این نوع ابتدایی ترین مدل کولر گازی هست که از یک دستگاه ساخته شده شده‌است و تمام اجزا در یکجا می‌باشد و معمولا در محیط پنجره نصب می شود و برای فضاهای کوچک کاربرد داراست 

کولر گازی پرتابل 

مثل کولر گازی پنجره ای است با این تفاوت که قابل حمل است و در هر جایی می توان آن را نصب نمود و هوای کندانسور از روش لوله پلاستیکی پشت دستگاه به خارج ارسال می گردد 

مزایای کولر گازی نسبت به کولر آبی‌:

بعضا از دلایلی که منجر می شود روز آپ دیت به کار گیری از کولر های گازی و اسپلیت فی مابین مردمان ترویج بیشتری پیدا نماید , شرح ذیل است : 

با گاز از گرمای محیط می‌کاهد و در واقع تهویه مطبوع را حاصل می کند 

برخلاف کولرهای آبی رنگ , رطوبت را ارتقاء نمی‌دهد . کولر گازی از این جهت برای محیط‌های شرجی دوچندان مطلوب است 

از کولرهای گازی نیز تحت عنوان دستگاه گرمایشی و نیز سرمایشی به کارگیری میگردند البته در کولر آبی رنگ این قابلیت نیست و تنها کاربرد سرمایشی دارااست 

انجام خدمت زمان ای برای کولرهای گازی : 

دست‌کم سالی یکبار نیاز است که کولرهای گازی خدمت شوند که در صورت عدم خدمت به موقع , خنک کنندگی دستگاه کاهش و مصرف برق ارتقا مییابد و در دراز بازه به دستگاه جراحت میرسد . 

اعتنا داشته باشید که فیلترهای کولر گازی و اسپلیت بایستی مرتبا منزه شوند و شستشو با آب صورت گیرد , در غیر این صورت گرد و غبار مو جود داخل پانل سبب ساخت بوی بد و بالا رفتن مصرف برق شده و خنک کنندگی کاهش می‌یابد . 

در زمینه‌ی شارژ گاز هم تا‌هنگامیکه خنک کنندگی موجود است نیاز بدین کار نیست , اما سفارش می شود سالی یکبار فشار آن به وسیله خدمت کار کولر گازی تهیه و تنظیم شود . 

بعضی از علائم خرابی کولر گازی : 

در شرایطی‌که کولر گازی شما روشن نمی‌شود شاید یکی‌از عوارض پایین صورت داده باشد : 

دوشاخه یا این که سیم رابط کولر معیوب است و یا این که پریز , برق ندارد 

در سیم بندی داخلی , فاز یا این که نول جدا شده باشد 

در‌صورتی‌که فساد در کمپرسور کولر گازی باشد : 

فاز یا این که نول کمپرسور در گیر قطعی شده‌است 

ترموستات اسپلیت در گیر فساد شده‌است 

کمپرسور یا این که خازن رویکرد انداز کمپرسور معیوب شده‌است 

در صورتیکه فساد در حرفه کولر گازی باشد : 

فاز یا این که نول رشته در گیر قطعی شده‌است 

کلید حرفه حاد است 

موتور رشته یا این که خازن رویه انداز موتور رشته معیوب شده‌است 

در صورتی‌که خنک کنندگی کولر گازی کم شده باشد : 

روزنه های محل ورود کولر گازی مسدود شده‌است 

غربال خروجی هوا , آلوده و کثیف است 

ترموستات به صدق تهیه نشده است 

موتور رشته نیم سوز شده 

در‌حالتی که بادی که از کولر بیرون می شود گرم باشد : 

روشن نشدن کمپرسور 

بر اثر نشت گاز و بیرون شدن آن از کولر 

پروانه خنک کننده کندانسور هرزگرد شده باشد 

ترموستات به صحت تهیه و تنظیم نشده است 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.