تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 15:07
با این دستگاه ها تشخیص پارگی لوله زیاد ظریف انجام می شود و درصدخطا زیاد زیر است و جای نگرانی برای شما مشتری گرامی باقی نخواهد ماند . چراکه این دستگاه می‌تواند عمق و میزان پارگی را هم معین نماید . تشخیص ترکیدگی
روش تشخیص پارگی لوله بادستگاه به این صورت است که‌این دستگاه ها با اخذ امواج صوتی که از خروج آب از لوله تولید می شود جای ظریف نشت و پارگی لوله را پیدا کرده و کار برای متخصص ها راحت خیس می شود . 
به صورت کلی تشخیص پارگی لوله بادستگاه مضاعف آسانتر از روشهای معمول است ولی اکثری از شرکتها بدلیل ارزش بالای این دستگاه ها از تهیه و تنظیم آن دوری می نمایند و با امتحان و اشتباه خسارات بخش اعظمی را برای مشتری رقم می زنند . 
تشخیص ترکیدگی لوله بادستگاه حرفه ای 
تشخیص پارگی لوله بادستگاه یک کدام از سرویس ها شرکت های تخلیه چاه هست که‌این ایام زیاد ترویج پیدا کرده و برهان آن این است که در قبل با تلاش و اشتباه محل پارگی لوله کشف می‌شد و خسارات متعددی به توشه می آمد که قابل تحمل فقدان . 
ولی امروزه با دستگاه های مجهز به دوربین و سنسورهای فوق اصلی تخت گاز محل ظریف نشت معلوم و مبادرت به رفع آن میکنند . 
تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟ 
پارگی لوله در بیشتر ساختمان ها امری ارگانیک است که برای تشخیص پارگی لوله می بایست از مرکزها و شرکتهایی که‌این سرویس ها را انجام می دهند درخواست سرویس رسانی فرمائید برای انجام این کار از دستگاهی به کارگیری می نمایند و مکان پارگی را شناسایی می نمایند . این دستگاه به صورتهای مختلفی جان دار میباشد . اما صرفا دسته صوتی این دستگاه در جمهوری اسلامی ایران موجود است . 
هنگامی لوله ای از ساختمان ترکیده می شود شناسایی مکان ظریف پارگی بوسیله بشر قابلیت پذیر نیست و نمی تواند عالی تشخیص دهد صدای چکه آب دقیقاً در کدام نصیب است اما این دستگاه , امواج آب را تشخیص می‌دهد . 
پایه کار این دستگاه با امواج است که گیرنده و فرستنده امواج داراست گیرنده و فرستنده آن , باطن محیط قرار دارا هستند که به صورت کپسول است برای تشخیص مکان پارگی می بایست این کپسول را روی دیوار یا این که مکان هایی که احتمال پارگی میباشد جنبش دهید این دستگاه فرستنده امواج خویش را به طرف مکان متبوع می فرستد و آنگاه امواجی را با گیرنده اخذ می نماید . 
با پیشرفتی که تکنولوژی داشته به راحتی می توان با این دستگاه مکان پارگی را پیدا کرد که در حالتی که این دستگاه وجود نداشته باشد می بایست ساختمان را تخریب نمود تا مکان پارگی پیدا شود اما با وجود این دستگاه نیازی نیست بیشتر جاهای ساختمان برای یافت کردن مکان پارگی لوله تخریب شود . 
اما هر کسی نمی تواند با این دستگاه کار نماید بلکه نیاز به مهارت و ماهر است که اشخاص پیش کسوت در شرکت ها لوله بازکنی و تخلیه چاه میتوانند با این دستگاه کار نمایند و کار با این دستگاه و تشخیص پارگی از سرویس ها این شرکتها به حساب آورده می شود . این دستگاه کار لوله بازکن ها را راحت کرده و به آسانی می توان محل نشت را تشخیص اعطا کرد . 
پارگی لوله تا چه عمقی با این دستگاه قابل تشخیص است ؟ 
این دستگاه تا عمق 40 سانتیمتر می‌تواند پارگی را شناسایی نماید و بیشتر از این را پیدا نمی‌کند به این ترتیب برای لوله های ساختمانی به کار گیری می شود و جهت پارگی لوله های صنعتی نمیتوان از این دستگاه به کار گیری کرد . 
این دستگاه تا چه اندازه در تشخیص ترکیدگی دقت دارد ؟ 
این دستگاه کوچکترین نشتی را نیز پیدا می نماید و اعتنا کمتر از 10 سانتی متر محل پارگی را پیدا می نماید به این ترتیب خوبتر است ابتدا با این دستگاه محل پارگی را پیدا کرد و آن گاه مبادرت به تخریب نمود . 
پس از این که محل پارگی لوله آب به وسیله دستگاه پیدا شد بایستی چه اقدامی انجام بخشید ؟ 
هنگامی شاهد نم و رطوبتی در ساختمان می‌شوید و تشخیص می دهید پارگی لوله سبب ساز این رطوبت شده مکان متبوع را تخریب می‌کنید و جزو لوله را می بایست بده بستان میکنید یا این که کل لوله کشی ساختمان بایستی بده بستان شود بعداز انجام این تراز محلی را که تخریب کردید را بایستی تجدید بنا نمایید که احتمال دارد نیاز به کاشی کاری , موزاییک کاری دوباره یا این که گچکاری و … داشته باشد .
برای تشخیص ترکیدگی با دستگاه مورد نظر چقدر باید هزینه کرد ؟ 
بها و هزینه تشخیص پارگی با دستگاه در سال 95 , 50 هزار تومان بود با مقداری تأمل در مییابید که هزینه تشخیص با دستگاه خیلی زیر خیس از زمانی است که بخواهید جاهای بیشتری از ساختمان را تخریب نمایید . 
بعضی وقت ها قابلیت و امکان دارااست لوله نشتی نداده باشد و برخی اتصالات خلل داشته باشد که با این دستگاه معلوم می شود که پارگی تولید نشده براین اساس تخریبی انجام نمی دهید و مخارج سنگین وزن نخواهید داشت . 
چه میزان هزینه برای کشف کردن پارگی لوله و بده بستان لوله ها بایستی پرداخت شود ؟ 
میزان هزینه بستگی به جور لوله کشی و لوله هایی که می بایست بده بستان شوند داراست . متخصص ذی‌ربط پس از یافت کردن محل پارگی هزینه را معلوم می نماید و بعداز این‌که مبلغ مورد رضایت مالک ساختمان بود متخصص آغاز به تخریب و بده بستان لوله ها میکند . 
میزان ارزش مرمت دیوار و یا این که گوشه ای که برای رفع نم و رطوبت تخریب شده چقدر است ؟ 
میزان بها مرمت مکان تخریب شده بستگی به عواملی دارااست که احتمال دارد مالک ساختمان این کار را به اشخاص همین کمپانی لوله بازکنی واگذار کند و یا این که احتمال دارد آن را به شخص دیگری بسپارد . 
لوله های به کار رفته در ساختمان گونه های مختلفی دارا‌هستند که در پایین معرفی میشوند : تشخیص پارگی لوله را به چه شکل انجام دهیم؟ 
لوله پلیکا : لوله های پلیکا چنانچه از متاع مرغوبی نباشند پس از مدتی نشتی میدهند و شکسته میشوند . 
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.