آموزش نصب کولر گازی اسپیلت

یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 23:34
یادگرفتن نصب کولرگازی در کامتک به اینصورت می‌باشد که در صدر کارآموز با اشکال اسپلیت در بازار جمهوری اسلامی ایران آشنا شده و نقاط مشترک و ضعف های آن‌ها‌را بررسی می نماید . بعد از آن با اجزای تخصصی کولرها آشنا شده و در وضعیت کلی با روش نصب آشنا میشود . کارآموز درین بخش با ایرادهایی که در هنگام نصب سبب ساز به اشکالاتی در کار میشود آشنا شده و می توانند به راحتی کولرهای معولی و اسپلیت و کولرهای صنعتی گازی را نصب نماید . 
آموزش نصب کولر گازی 
فراگیری نصب کولر گازی دربرگیرنده عصر نصب کولر , اشکالات نصب و طرز گاز زدن کولر گازی و نصب کولرهای دو تیکه هست 
دوره آموزش نصب کولر گازی 
شناخت اول با اشکال کولرگازی جان دار در بازار 
محاسبه توشه برودتی بصورت تجربی و اشنایی با سیستمهای برودتی و سرمایش و گرمایشی 
شناخت با اسپلیت های مرکزی در تالار های بزرگآموزش نصب اسپلیت 
آشنایی مدلهای گوناگون اسپیلت در بازار جمهوری اسلامی ایران 
معرفی بدون نقص همگی ابزار و امکانات نصب کولر گازی اسپیلت 
یادگرفتن ضوابط نصب و اصول لوله کشی صحیح با دقت به گونه و گنجایش 
یادگرفتن بخش مکانیک و الکترونیک دستگاهها 
فراگیری آشنایی اشکال گازهای خنک کننده با مبردها 
یادگرفتن گونه های کمپرسورهای برودتی کولرگازی و کلاس آب و هوایی و گونه بندی دستگاهها 
یادگرفتن سیم کشی درست برق کولر گازی 
شناخت با شارژ گاز اسپیلت 
شناخت با قطعاتی نظیر فیوز حرارتی اتومات , سنسور دمای کولر و طرز کارایی آن‌ها 
روش جابجایی کولر گازی اسپیلت از مکانی به مکان دیگر 
آموزش جمع کردن کولر گازی 
اما در فراگیری نصب اسپیلت نکاتی است که بایستی نصاب ها آنرا رعایت نمایند . در کامتک نصاب کولر گازی این عصر را درس دادن مینماید . یادگرفتن نصب بصورت کاربردی است و همه نکات نصب در‌این کلاس ابلاغ میشود .
چنانچه می خواهید در کار کولر گازی مهارت کافی کسب نمائید و پاسخگوی بیشتر به مشتریان باشید واجب است که بتوانید تعمیر و محافظت آنرا فرا گیرید . در بخش مقاله‌ها اموزش نصب کولر گازی بعضی از موردها نصب بصورت تئوری آورده شده‌است . کارآموزان در کارگاههای نصب کولر گازی با مورد ها عملی و تجربی هم آشنا می‌شوند . 
یک نصاب اسپیلت عالی می بایست اشکالات نصب و روشهای متعدد نصب را بداند و از مسیر لوله مسی و پنل را در شایسته ترین جای اتاق نصب نماید . در شرایطی که ارتفاع لوله مسی ارتقا یابد سبب ساز ایراداتی می‌شود . همینطور درصورتی که سیم کشی قابل قبولی برای کولر گازی در لحاظ نگیریم اشکالات برقی برای مکان به‌وجود میآید . حالا در شرایطی که می خواهید یادگرفتن تعمیر کولر گازی را بگذرانید می توانید بهمراه همین حرفه آنرا تعیین نمائید تا از تخفیف برخوردار گردید . 
گونه های کولرهای گازی 
تهویه مطبوع شاخه‌ای از تأسیسات در مهندسی مکانیک است که با اعتنا به تلاش و کاربری سیستم‌های گوناگون دراین باره , دارنده تنوع بالایی میباشد که کولر گازی یک کدام از این سیستم‌ها میباشد و امروزه دارنده علاقه مندان متعددی است 
کولرهای گازی معمولاً در چند مدل ساخته میشوند : 
کولرهای یک تکه یا این که پنجره‌ای 
کولرهای دو تکه ( اسپلیت ) 
کولرهای پرتابل ( قابل حمل ) 
کولرهای ایستاده 
کولرهای سقفی یا این که کاستی 
کولرهای داکتی یا این که کانالی 
کولرهای یک سری شعبه یا این که مولتی 
کولرهای دوتکه 
کولرهای دوتکه یا این که اسپلیت‌ها از دو واحد جدا از هم ساخته میشوند , یونیت فرنگی مشتمل بر کمپرسور و کندانسور است که در بیرون از ساختمان نصب میشود و یونیت داخلی که واحد تبخیر ( اواپراتور ) در آن قرار دارد در درون ساختمان جای می گیرد . یونیت فرنگی و یونیت یا این که پنل داخلی به وسیله دولولهٔ مسی یا این که آلومینیومی به همدیگر دارای ربط می باشند . لولهٔ باریکتر گاز سرد را از یونیت بالا به یونیت داخلی منتقل مینماید و لوله ضخیمتر کار خروج وانتقال گاز گرم را به یونیت و کمپرسور بالا به عهده دارااست . این کولرها معمولاً دارنده دستگاه در اختیار گرفتن از منش به دور میباشند . [۱] این دسته کولرها دربرگیرنده دو نوع معمولی و اینورتر میگردند که در دسته اینورتر تا حداکثر شصت درصد ( ولی در موقعیت ایدئال ) از مصرف انرژی را نسبت به گونه معمولی کاهش میدهد . 
نحوه تشخیص کولر اینورتر ( inverter ) از کولر معمولی چیست؟ 
نسل تازه کولرهای گازی یا این که اسپلیت‌ها , کولرهای اینورتر می باشد , که شاید مردمان به کولرهای گازی اینورتر کولرهای گازی کم مصرف هم بگویند . اینورتر یا این که مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان متناوب را به جریان بی واسطه تبدیل می‌نماید . جریان متناوب تبدیل شده میتوانند مبتنی بر نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که به وسیله ترانسفورماتورهای مطلوب و مدارها در اختیار گرفتن می شود . پژوهش ها دایکین ( بروشور FTK - 1115 - B ) بر روی صرفه جویی انرژی در زمان 1‌سال در بین یک اینورتر ۱ . ۵ HP و یک غیراینورتر ۱ . ۵ HP نشان بخشید که کولر اینورتر سبب ساز صرفه جویی معنا دار در مصرف برق می شود . کولرها در اتاقی به اندازۀ ۵/۱۶ متر مربع , دمای تهیه و تنظیم شدۀ ۲۵ جایگاه سانتی گراد , سرعت حرفه بالا و دمای خارج ۳۳ سکو سانتی گراد تست شدند . [۱] 
کولرهای کم‌ مصرف نسل تازه دو تفاوت با اهمیت با کولرهای سابق دارا‌هستند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد مناسبی کم نمایند . 
گاز مصرفی در‌این کولرها گاز R410a بوده که دوچندان سردتر از گازهای R22 که در کولرهای دیرین مورد به کار گیری قرار می گرفت است . دمای جوشش گاز R410a منفی ۵۲ رتبه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ رتبه سانتی‌گراد بوده که‌این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع فراوان قابل‌توجه و نقش مهمی در ساخت سوزوسرما در زمان کمتر خواهد داشت . 
ساختار کمپرسور یا این که به عبارتی قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا این که کولر گازی های سابق به طوری است که پس از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تهیه کرده‌اید موتور یا این که کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و چشم به راه خواهد ماند تا مجدد از روش امر مادربرد به کارگیری شود که همین شروع دوباره سبب ساز مصرف جریان بالایی از برق است . نصب کولر گازی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.